Live tracking and statistics
Tisk

Krhová 2012 - 27.4.

V krásném prostředí nastupujících Beskyd, nedaleko Valašského Meziříčí a za skutečně letního počasí. To je stručná charakteristika této již tradiční výstavy spolupořádané podnikem MĚSTSKÉ LESY A ZELEŇ s.r.o. Valašské Meziříčí a firmou MERCATA Třebíč, s.r.o. .

Naši účast jsme letos zaměřili na starou a ještě starší techniku procházející období takzvané "První republiky", Protektorátu Čechy a Morava a poválečného Československa. Základním kamenem byla motorová část protektorátního stroje Rinco BB 1

Další  Rinco BB 1 kompletní a provozní stroj z roku 1946

http://www.youtube.com/watch?v=pKmmySwB_3g

Poslední byla motorová část stroje, lépe její větší torzo již mírně z výroby upravené, ale ještě možné brát za následovnici Rinco BB.1, PILANA Hulín, závod Rumburk, Československo. Vyrobené koncem čtyřicátých let minulého století.

Raritou zde poprvé vystavenou byla motorová část stroje AKCO B 60.66 Oty Rady, pila byla užívána jak ve stavbě jednomužné, tak i dvoumužné. Perličkou u ní je nožní startování !

A v jakém prostředí se naše prezentace nacházela ? Na to se můžete podívat sami, za námi voněla voda v potůčku z Beskydských kopců, stín nám poskytly zdejší mladé smrky a o výbornou atmosféru se staral pořadatelský sbor lesníků spolu s folkovou kapelou Lososi.

Krásné, že. Cool

Autor: admin