Live tracking and statistics
Tisk

Krhová 2012 - 27.4.

V krásném prostředí nastupujících Beskyd, nedaleko Valašského Meziříčí a za skutečně letního počasí. To je stručná charakteristika této již tradiční výstavy spolupořádané podnikem MĚSTSKÉ LESY A ZELEŇ s.r.o. Valašské Meziříčí a firmou MERCATA Třebíč, s.r.o. .

Naši účast jsme letos zaměřili na starou a ještě starší techniku procházející období takzvané "První republiky", Protektorátu Čechy a Morava a poválečného Československa. Základním kamenem byla motorová část protektorátního stroje Rinco BB 1

Další  Rinco BB 1 kompletní a provozní stroj z roku 1946

http://www.youtube.com/watch?v=pKmmySwB_3g

Poslední byla motorová část stroje, lépe její větší torzo již mírně z výroby upravené, ale snad ještě možné brát za Rinco BB 1, PILANA Hulín, závod Rumburk, Československo. Pravděpodobně vyrobené začátkem padesátých let minulého století.

Raritou zde poprvé vystavenou byla motorová část stroje AKCO B 60.66 Oty Rady, pila byla užívána jak ve stavbě jednomužné, tak i dvoumužné. Perličkou u ní je nožní startování !

A v jakém prostředí se naše prezentace nacházela ? Na to se můžete podívat sami, za námi voněla voda v potůčku z Beskydských kopců, stín nám poskytly zdejší mladé smrky a o výbornou atmosféru se staral pořadatelský sbor lesníků spolu s folkovou kapelou Lososi.

Krásné, že. Cool

Autor: Rad