Live tracking and statistics
Tisk


Den lesní techniky - Mazurky 2012

Firma Městské lesy Hradec Králové a.s., Den lesní techniky a Mazurova chalupa.

Že Vám to něco říká ? No ano, již osvědčené spojení pro představení lesnické práce, lesních produktů, lesnické techniky a firmy města Hradec Králové v krásném prostředí jeho městských lesů nedaleko.

Letos se akce konala 22.září a počasí jako by se přizpůsobilo stavu městských lesů po červencové větrné smršti která v nich napáchala nemalé škody v rozsahu 80 000 kubíků poničeného dřeva. Zataženo, třikrát za den déšť a z toho důvodu malá návštěva diváků.

Program byl tradičně bohatý, k vystavené technice přibyl v současnosti zde nejvíce používaný stroj na těžbu a zpracování dřeva, harvestor a „díky" nedalekému polomovému oku i ukázka manuálního zpracování, pro děti vzduchovková střelnice.

My jsme své stroje představili tak jako v roce 2011, v tradičním složení dvou členů, ale nově jako ucelenou expozici a s možností ukázek provozu pil. Toho jsme využili celkem bohatě a o „souboje“ jednotlivých strojů v příčném řezu byl velký zájem. Zájem také byl o možnost nastartované stroje si vzít do ruky, potěžkat si je a vyzkoušet jejich chování v různých režimech otáček. Také o ukázky řezání stojícího kmenu dvoumužnou MP 50 Československé výroby.

Pily v rozhlase :

http://www.rozhlas.cz/hradec/zpravy/_zprava/den-lesni-techniky-v-kralovehradeckych-mestskych-lesich--1114145

Den lesní techniky v televizi:

http://www.hkhit.org/Reportaze/Hradec-Kralove/Lesnici-predvedli-svoji-praci-i-stroje.aspx

A nebylo to jenom o motorových pilách. Sekery, pily břichatky, obloukové pily, obracáky a lopatky, přetláčecí vidlička, různé typy číslovaček, nářadí pro sadbu a ožínání kultur. To vše mohl návštěvník vidět a celkem dost z nich si tak připomělo s čím vším také kdysi sami v lese pracovali.


Ano, tam dole, pod okny Mazurovy chalupy je to místo kde nejedna "stařenka" ukázala, že stále ještě řezat umí a může !

Možná se najdou jedinci, kterým tento ročník přijde jako nevydařený, ale nám se rozhodně líbil. Den utekl jako voda a již nyní se těšíme na ročník následující.

Díky pane řediteli, pane nadlesní a všichni kteří jste se na přípravě podíleli, ten den ač uplakaný, byl pro nás super včetně výborného zvěřinového guláše od hajného "Robátka"!

Autor: admin