Live tracking and statistics
Tisk

Radonické májové slavnosti

Byl první máj, lásky čas, hrdliččin zval ku lásce hlas.

      Ne, nejsem vykradač pana Máchy a ani počasí se nijak láskyplně netvářilo. Zataženo, barva oblohy slibující každým okamžikem spustit přírodní závlahu čerstvé sadby. Na to se ale v Radonicích nedaleko Kadaně, na okraji vojenského újezdu Doupov nehledí. Ba naopak, tady se nejen obyvatelé, ale i sousedé ze širokého okolí chtějí bavit a přivítat onen lásky čas vesele.

     Za sebe musím říct, Radoničtí, jste naprosté jedničky ! Když se totiž namixuje takový programový koktejl z těch nejmenších špuntů coby "Šmoulího sboru", přidají se starší v tanečních vystoupeních a mažoretkách, do toho se vhodí špetka šermířů, sokolníků a dřevosochař s motorovou pilou, to vše se dochutí ukázkou bojové a lesnické techniky, pak už je moderování skvělým Petrem Rychlým onou pověstnou třešničkou na dortu !

    Ještě se mi nestalo abych neměl postavenu expozici a vlastně netušil kam a jak ji rozložím. Ne z pohledu prostoru, toho bylo víc než dost, ale z pohledu návštěvníků, zájemců o stroje a nářadí. Od samého rána bylo Radonické náměstí naplněno k prasknutí. To samé platilo o "naší" čtvrtině. Ano čtvrtině největší části centrálního trávníku zdejšího náměstí, takový prostor byl určen pro výstavu a ukázky práce našich pil.  A to ještě musím přičíst dva trenažery odvětvování, tedy dvě kulatiny s otvory na připravené kolíky. Diváků se sešlo takové množství, že ač bylo pódium v neustálém obležení, ani u nás se výklad a ukázky nezastavily. Ty dvě, tři chvíle kolem poledne se snad ani nedají počítat a tak se musím omluvit, ale na focení prostě jaksi nebyl čas. Takže zatím jen malá ukázka v reportáži televize OK plus ze Žatce, ve které je i velice zajímavý prostřih z kamery upevněné na přední rukojeti SOLO Rex při "odvětvování" . 
http://www.youtube.com/watch?v=_ER8pV_rjmcAutor: Administrator