Live tracking and statistics
Tisk

Dřevorubec roku 2016

Adršpach 16.1. 2016

   A je hotovo ! 

Na rozšířené ploše, dolním parkovišti, obklopeny stánky sponzorů, prodejců a občerstvení, proběhly disciplíny vyřazovacích bojů. Již druhá disciplína, nakládka neboli zvedání špalků bylo prvním sítem , neboť 29 soutěžících by nebylo možno zvládnout při odvětvování a pro královskou disciplínu kácení je třeba vybrat pět finalistů. Ta se konala spolu s průběžnou ukázkou některých disciplín soutěže Eurojack, na původní travnaté ploše za parkovišti. Tam také byla vystavena těžká lesní technika a výstava naše, historických pil.

Ta tentokrát byla klasickou, statickou expozicí s výkladem, protože a proč si to nepřiznat, byli jsme zaskočeni jak Maťo Klinček, několik let absentující opravdovou zimou. A to jak vystavující, tak i stroje. Nebývá totiž zvykem, aby z dvaceti strojů byly ochotny nastartovat pouze dva a to ještě jeden s problémy se zapalováním. Pokácet tedy připravené kmeny nebylo čím Frown

Zpět k vlastní soutěži. Pila, výměna řetězu a zvedání polen určily dvacet postupujících k přesekávání polene a odvětvování. Ty pak posledních pět borců ke kácení kmenů na cíl, kolík.

Co, kdo a  za kolik se dozvíte v následující tabulce -


Pavle díky za krásný den a zase příští rok Na shledanou !


Autor: admin