Live tracking and statistics
Tisk

Dřevorubec roku 2017

 Zdravím Vás přátelé v novém roce 2017. Máme novou číslovku na konci letopočtu, leden a s ním samozřejmě nový ročník zmrzlé dřevorubecké soutěže Dřevorubec roku v Adršpachu.

 Zprávy které mám od Pavla Cohly hovoří o opětovném nárůstu startujících a vlastně jen počasí může pokazit co se chystá a co nás čeká....

Jak vidíte na obrázku dole, počasí nás nejspíš milovalo a to co ukázalo v sobotu 21. ledna bylo snad to nejkrásnější za posledních pět ročníků. Teplota těsně pod nulou, čisté nebe po celý den a příjemně hladící sluníčko. 

   Však ono to také bylo potřeba při počtu startujících 35, jeden přihlášený nenastoupil, neboť v pátek večer mírně přehnal přípravu, proto lichý počet. Při teplotách předcházejících ročníků by to nešlo nejspíš zvládnout.

Pavel Cohla rozšířil počet disciplín o jednu, domnívám se zajímavou, začelit připravenou vymanipulovanou kulatinu a dva surováky, doběhnout k traktoru pro úvazky a lano a do dvou zápřahů připojit k přiblížení. To vždy ve dvojici soutěžících.


Pan ředitel soutěže, jak je ostatně v Ádru zvykem, vše zvládl spolu s týmem s jemu vlastní bravurou a včas.

   Letos se po loňské zkoušce postavil na start tým Slovenských "drevokocůrov" ze Spiše

a tým Valachů ze Vsetínska (vyslanců Stani Migdála). Celou akci vhodně doplnil minizávod borců z Eurojacku sestavený ze dvou disciplín.   

U nás opět průběžně návštěvnost nárazová v přestávkách, což je také účelem expozice a ukázek. Bohužel letos bez ukázky kácení, neboť ani těžká technika nedopátrala ve vrstvách sněhu zapuštěné držáky kulatin. A to se slovem bohužel, neboť oproti "zmrzlému" loňsku běžela každá k tomu určená mašina.


I tak "Pavle díky a příští rok zase Na shledanou"!


   

Autor: admin